Skip to content
Menu

Etapy wykonania
projektu ogrodu

Etapy wykonania projektu ogrodu

1. Kontakt przed pierwszym spotkaniem

Skontaktuj się ze mną telefonicznie, bądź mailowo. Opisz jakie usługi Cię interesują, czego potrzebujesz lub z czym masz kłopot, wskaż lokalizację, napisz czy projekt ogrodu będzie wykonywany stacjonarnie, czy online. Następnie ja wyślę do Ciebie mailowo odpowiednie wskazówki lub materiały z informacjami, jak przygotować się do naszego pierwszego spotkania.

Spotkanie – ustalenia – oferta

Podczas pierwszego spotkania:

 • Podczas rozmowy będę zadawała sporo pytań, które pomogą w przygotowaniu projektu ogrodu adekwatnie do potrzeb Twoich i Twojej rodziny oraz określonych upodobań estetycznych. Ustalimy jakie elementy mają znaleźć się w ogrodzie, jak lubicie spędzać czas, czy masz ulubione kolory, rośliny itd. Omawiamy różne możliwości, aby powstał wstępny zarys wytycznych do wykonania projektu.
 • Rzucę okiem na projektowaną działkę, wykonam dokumentację fotograficzną oraz zwymiaruję istotne elementy i przeprowadzę inwentaryzację istniejącej zieleni (jeżeli nie przekracza 5szt.)
 • Przydatny będzie podkład geodezyjny działki (mapa geodezyjna z naniesionym budynkiem oraz oznaczeniem znajdujących się na działce instalacji wodnych, kanalizacyjnych, gazowych i elektrycznych).

Oferta:

 • po spotkaniu otrzymasz ode mnie wiadomość e-mail z podsumowaniem naszych uzgodnień, co da obydwu stronom pewność, że wszystko zostało dobrze zrozumiane a w załączniku otrzymasz ofertę cenową obejmującą ustalony zakres prac z ich wyszczególnieniem

Podpisanie umowy

Podchodzę do swojej pracy profesjonalnie, dlatego nie musisz się niczego obawiać. Jeżeli przygotowana oferta będzie Ci odpowiadała i ją zaakceptujesz, przygotuję odpowiednie dokumenty w postaci umowy na wykonanie projektu w ustalonym zakresie.

ikona7-projektowanie-ogrodow

2. Projekt ogrodu – przedstawienie koncepcji

Na podstawie naszych rozmów przy pierwszym spotkaniu, dotyczących Twoich potrzeb i wizji ogrodu, a także inwentaryzacji oraz analizy terenu, przygotowuję wstępne pomysły na projekt ogrodu. Wygląda to następująco:

 • Prezentuję 2 koncepcje projektu ogrodu, czyli ogólny zarys ogrodu przedstawiający rozmieszczenie rabat, ścieżek, trawnika, tarasu, małej architektury oraz ogólny dobór roślin,
 • Prezentacja zostaje wykonana w kolorze, w rzucie 2D z góry i zawiera opisy stref funkcjonalnych, najistotniejszych elementów oraz roślin. Do koncepcji w rzucie 2D każdorazowo dołączony jest katalog inspiracji (moodboard), obrazujący zastosowane rozwiązania, materiały i rośliny. Dzięki temu możesz zobaczyć jak będzie prezentował się ogród odrębnie dla każdego wariantu koncepcji.
 • Omawiamy obydwie koncepcje i ustalamy, która z nich będzie bazą do dalszych prac.
 • Ustalamy naniesienie ewentualnych zmian, określamy jakie materiały będą ostatecznie stosowane w ogrodzie, m.in. rodzaje nawierzchni, zatwierdzamy ogólne rozmieszczenie roślin, małej architektury itd.
ikona3-projektowanie-ogrodow

3. Ostateczna wersja koncepcji ogrodu do zatwierdzenia

Wprowadzam zmiany ustalone po przekazaniu koncepcji. Po zatwierdzeniu materiałów, następuje przekazanie powyższej dokumentacji. To kończy prace projektowe dla wariantu Koncepcyjnego projektu ogrodu.

ikona5-projektowanie-ogrodow

4. Projekt ogrodu – projekt wykonawczy

Wykonawczy projekt ogrodu to szczegółowa dokumentacja techniczna, zawierająca:

 • ostateczną koncepcję ogrodu w rzucie 2D z góry,
 • projekt nawierzchni – zwymiarowanie wszystkich elementów nawierzchni wraz z doborem materiałów
 • projekt doboru gatunkowego roślin wraz z ich dokładnym rozmieszczeniem, pozwalającym na wykonanie nasadzeń
 • w razie potrzeby dodatkowe plansze projektowe z: małą architekturą, z materiałami dekoracyjnymi,
 • oświetleniem, nawodnieniem, itp.
 • tabele ilościowe z wykazem roślin użytych w projekcie, uwagami, a także zalecaną rozstawą sadzenia
 • tabele ilościowe z wykazem użytych materiałów np. nawierzchni, małej architektury, lamp, dekoracji itp., ze wskazaniem nazwy produktu, koloru i producenta,
 • w pakiecie standardowym, otrzymasz wizualizację 3D, przedstawiające jak będzie wyglądał Twój ogród, a także animację nasłonecznienia.
 • w wersji PREMIUM otrzymasz dodatkowo fotorealistyczne wizualizacje 3D, a także opracowanie indywidualnego harmonogramu pielęgnacji ogrodu
ikona6-projektowanie-ogrodow

5. Przekazanie ostatecznej wersji projektu

Po zatwierdzeniu materiałów, następuje przekazanie powyższej dokumentacji elektronicznie i/lub w formie papierowej.

Tobie również mogę pomóc

Stwórzmy razem ogród, w którym chce się być!

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this