Skip to content
Menu
Czym się zajmuję

Projektowanie ogrodów

Specjalizuję się w projektowaniu ogrodów przydomowych. Projektuję ogrody stacjonarnie na terenie najbliższego powiatu mikołowskiego: Orzesze, Mikołów, Łaziska Górne, Ornontowice i Wyry. A także na szerszym terenie woj.śląskiego m.in. w obrębie miast: Katowice, Tychy, Kobiór, Pszczyna, Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski. Projekty ogrodów ONLINE – realizowane są zdalnie na terenie całej Polski.

Projektuję ogrody w różnych stylach, od naturalistycznych, po nowoczesne , zgodnie z upodobaniami klientów – to kwestia znajomości stylu, odpowiedniego doboru materiałów i roślinności.

projektowanie-ogrodu17
projektowanie-ogrodu15

Głównymi wartościami, jakimi kieruję się tworząc projekty ogrodów rodzinnych są:

 • funkcjonalność – ogród ma być piękny, ale ma spełniać też Twoje potrzeby,
 • łatwość w utrzymaniu – co oszczędza Twój czas, pieniądze na różne środki chemiczne i nawozy oraz jest jak najbardziej pro EKOLOGICZNE,
 • szacunek do natury i otaczającego krajobrazu – nie wszystkie rabaty w ogrodzie muszą być reprezentacyjne, w 100% iglaste lub tendencyjne jak te przy sieciach fast food. I odwrotnie, nie wszystkie nasadzenia muszą być krzykliwe w swej ozdobności. Im dalej od frontowej części domu, tym bardziej bliski naturze powinien być ogród. Odpowiedni dobór krzewów, traw i bylin, może zachwycać swoim pięknem bardziej, niż wystawka z miliona roślin we wszystkich kolorach tęczy. Staram się tworzyć miejsca ozdobne, ale naturalne, bo w takich miejscach odpoczywa się naprawdę.

Wykonuję projekty ogrodów do realizacji etapami. To Ty decydujesz który ETAP, KIEDY i KTO wykona.

Czym się zajmuję

Pomoc w realizacji

KONTAKTY Z RÓŻNYMI FIRMAMI WYKONAWCZYMI
Specjalizuję się w projektowaniu ogrodów, ale współpracuję z różnymi firmami wykonawczymi, które zajmują się kompleksową realizacją projektów lub jego konkretnymi elementami (ogrodzenia, bruki, oświetlenie ogrodu, tarasy itd.). Jeśli będziesz potrzebować mojej pomocy w realizacji, czy to kompleksowej, czy z podziałem na etapy – jestem do dyspozycji.

POMOC W NASADZENIACH ZAPROJEKTOWANEJ ROŚLINNOŚCI
Pomagam przy sadzeniu roślin wraz z odpowiednim przygotowaniem podłoża, zachowaniem optymalnego rozstawu zaprojektowanych roślin oraz ich ściółkowaniu.

NADZÓR AUTORSKI
Zakres usługi dopasowany jest do potrzeb klienta i może być bardzo różny np.:

 • nadzór nad całością prac lub nadzór nad przebiegiem konkretnego etapu pod kątem estetyki efektu końcowego lub bieżącego ustalania ewentualnych zmian
 • pomoc w doborze materiału roślinnego w szkółce roślin (odpowiedniej wielkości / jakości roślin, wybór innych odmian lub gatunków w razie braku dostępności tych z wykazu roślin itd.
Czym się zajmuję

Pielęgnacja ogrodów

USŁUGI PIELĘGNACJI OGRODÓW

Nawet najpiękniejszy ogród stanie się nieatrakcyjny, jeżeli nie będziemy o niego odpowiednio dbać. Najważniejsze są trzy pierwsze lata od posadzenia młodych roślin. Chętnie zajmę się pielęgnacją Twojego ogrodu, przy okazji ucząc Cię jak w przyszłości dbać o niego samodzielnie.

INDYWIDUALNE HARMONOGRAMY PIELĘGNACJI OGRODU

Książka pielęgnacji, jest to opracowanie, które może stanowić element projektu ogrodu, możesz go zamówić później, po realizacji projektu lub zakupić zupełnie niezależnie (bez usług projektowych).

projektowanie-ogrodu4
projektowanie-ogrodu19

Jest to bardzo obszerne, wielostronicowe opracowanie, zawierające dla każdej rośliny z osobna:

 • prezentację wizualną (zdjęcia)
 • opis głównych cech, zalet, zastosowań
 • charakterystykę każdej rośliny z uwzględnieniem konkretnej odmiany
 • zalecaną rozstawę sadzenia
 • wymagania stanowiskowe
 • konkretne wymagania pielęgnacyjne

Dodatkowo sporządzone są:

 • zbiorcze zestawienia atrakcyjności roślin np. dla całego ogrodu lub
  danej rabaty w przeciągu całego roku
 • zbiorcze zestawienia zabiegów pielęgnacyjnych dla poszczególnych
  roślin w konkretnych miesiącach całego roku

Tobie również mogę pomóc

Stwórzmy razem ogród, w którym chce się być!

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this